دپارتمان هنر

دپارتمان هنر

چرا هنر و خلاقیت برای کودکان و نوجوانان مهم است؟
هنر در کودکان و نوجوانان در مدرسه بین الملل نیکو
دلبندان شما دارای انگشتانی سحرانگیز برای خلق رنگ ها و آفریدن طرح ها هستند. کودکان و نوجوانان ، ارباب لحظه ها و صاحب زمان­ند. کودکان عاشق هر راهی هستند که احساس کنند در آن می توانند کاغذ را آغشته به رنگ و شیئی را متصل به طرح کنند.
خواه درخششی از این رنگ ها بر روی کاغذ و طرح نقش ببندد، خواه تنها تصویر مبهمی از اشکال و مفهوم بر آنها ظاهر شود، درون آنها را متحول می سازد و دنیای دیگری رو به چشمانشان می گشاید.
کودکان، حتی از صدای قلم­ مو که از تار و پود کاغذ عبور می کند و هر صدایی برآمده از اثری که برای خلق در دست دارند، غرق لذت می شوند.
برخلاف بزرگسالان، بیشتر کودکان نوپا و پیش ­دبستانی، کاری را از روی خودآگاهی انجام نمی دهند و بر نتیجۀ خلقشان تمرکز نمی کنند.
گاهی برای برخی از والدین، پذیرش این بی نتیجه بودن، سخت است؛
اما والدین باید به خاطر داشته باشند که این سن، برهه ای حیاتی برای فرزندانشان به شمار می آید و در این زمان است که می توانند به رشد ذهنی و تقویت و ارتقاء استعدادهای درونی آنها کمک شایانی کنند و مسیر زندگی و کیفت و چگونگی آن را بسازند؛
از این رو، اجازه دادن به کودکان برای لذت بردن از روند خلق هنری شان در هر بُعد و تصویری، می تواند پاداش بزرگی برای فرزند و خانواده در پی داشته باشد و اگر اجازه داده شود که آنها در لحظه باشند و در لحظه خود را بیان کنند؛
کودکان می­توانند در طولانی ­مدت دستاوردهای شگفت ­انگیزی را کسب کنند.
آموزش نقاشی برای نوجوانان بصورت گام به گام

فواید یادگیری نقاشی برای نوجوانان

نوجوانان در سنی هستند که نقاشی آنان را به خلاقیت بیشتر می رساند ، حس آفرینش و خلق را روی بوم به آنها می دهد و آرامش را برای آنان به همراه دارد . از آنجا که تکنیک های متنوع را شامل میشود می توانید در رشد فکری نوجوان نقشی به سزا داشته و موجب گردد توانایی هایی بالقوه هنرجو شکوفا گردد کمک شایانی در روشن و شدن خط هنری نوجوان و حتی مشخص شدن مسیر زندگی اش خواهد نمود .

دوره نقاشی برای نوجوانان بدلیل حساسیت های موجود در این رده سنی پس از مطالعه و شناخت نشانه های رفتاری هنرجویان این رده ،طراحی شده و تمام تلاش مجموعه در جهت ارتباط برقرار کردن نوجوانان با فضای آموزشگاه و کلاس به کار گرفته می شود.
این امر تاثیر بسزایی در بالا رفتن انگیزه و شوق یادگیری بیشتر در هنرجو داد.