دپارتمان ورزش

دپارتمان ورزش

کودکان ۳ تا ۱۲ سال یکی از مهم‌ترین رده‌های سنی نیازمند به ورزش هستند. زیرا جبران اضافه وزن کودکان در این بازه سنی بسیار سخت‌تر از اضافه وزن دوران نوجوانی و پس از آن است. از این رو بسیاری از مراکز کنترل سلامتی کودکان در آمریکا نیز ورزش مناسب کودکان را لازم و اجباری دانسته‌اند. علاوه بر پیشگیری از چاقی‌های مفرط، ورزش و فعالیت‌های بدنی باعث ارتقاء سلامتی، فراگیری رفتارهای اجتماعی و نیز تخلیه انرژی و شادابی کودکان نیز می‌شود.
بسیاری از والدین فکر می‌کنند فرزندان بیش فعالی دارند. در صورتی که کودکان از ۳ سالگی به بعد که توانایی درک محیط اطراف و فراگیری دستورها را پیدا می‌کنند انرژی مضاعفی خواهند داشت که باید تخلیه شود. اما این که این انرژی در قالب چه فعالیت و چه نوع ورزشی آزاد شود، سوالی است که ذهن بسیاری از والدین را درگیر کرده است. اگر شما هم جزو این دسته از والدین هستید و به شادابی و سلامت فرزند خود اهمیت می‌دهید، در ادامه با ما همراه باشید تا ورزش مناسب کودکان در بازه سنی ۳ تا۱۲ سال را به شما معرفی کنیم.
اهمیت ورزش برای کودکان میشل ام.میلر یکی از مشهورترین مربیان ورزش کودکان در آمریکا می‌گوید: “اهمیت فعالیت بدنی برای کودکان غیر قابل انکار است و قطعاً والدینی که کودکان خود را از داشتن حداقل یک نوع ورزش محروم می‌کنند، در رشد و سلامتی فرزندان خود غفلت کرده‌اند.”
از نرمش آرام مانند نرمش با توپ‌های بزرگ گرفته تا ژیمناستیک، ورزش‌های سازمان یافته می‌توانند در ۵ مسئله کلیدی شامل مسائل جسمی، عاطفی، اجتماعی و اخلاقی برای کودکان مفید واقع شوند.
اکثر والدین هنگامی که فرزندانشان تازه به مدرسه می‌روند و یا به سن بلوغ می‌رسند کم کم به فکر شروع یک ورزش سازمان یافته برای آن‌ها می افتند. که این یعنی از ۶ تا ۱۴ سالگی! در صورتی که شما به عنوان یک والدین نه تنها باید فرزندان خود را در این بازه سنی تشویق به ادامه یک نوع ورزش کنید؛ بلکه باید برای آن‌ها از سنین کودکی یک پایه و اساس برای تناسب اندام نیز فراهم کنید.
در مدرسه بین الملل نیکو شما شاهد برجسته ترین مربی ها و امکانات خواهید بود