درباره ما

بر اساس آخرین دستاوردهای علمی و برترین رویکردهای آموزش بین‌ المللی راه ‌اندازی شده است. مبنای برنامه‌ریزی در این مدرسه، ضمن پایبندی به موضوعات تربیتی متناسب با سطح جهانی، الگوی برنامه درسی یگانه و منطبق با ارزش ‌های انسان هزاره سوم است که با هفکری و بهره‌مندی از حضور افراد صاحب سبک و اندیشه در حوزه تعلیم ‌و تربیت و نام آشنا در سطح بین الملل، طراحی شده و به اجرا می‌رسد.در نیکو، اهداف دوره ‌های آموزشی با پروتکل‌ های بین‌ المللی مطابقت دارد و به ارتقای شخصیت، استعداد، خلاقیت و یادگیری مهارت‌ های زندگی دانش‌ آموزان کمک می ‌کند. به این ترتیب، دانش ‌آموزان مهارت و توانایی برقراری ارتباطات مؤثر با فرهنگ ‌های گوناگون را کسب می ‌کنند و شهروندانی مسئولیت‌ پذیر، خلاق، ایثارگر، مشتاق به كارگروهی، گروه ‌محور، مذاكره ‌كننده، اخلاق ‌مدار و متفكر تربیت می ‌شوند. مجتمع می کوشد با عنایت به تنوع و گوناگونی دانش آموزان در جنبه های علمی،اخلاقی، اعتقادی و نیز حضور موقت آنان در مجموعه، روحیه تلاشگری، کارگروهی و زندگی اجتماعی را پرورش داده و طعم و لذت یادگیری را بر همه ذی نفعان بچشاند تا از این طریق  به یک یاگیرنده مادام العمر با اخلاق تبدیل شوند  و  مسئولیت زندگی خویش را   بر عهده گیرند .
مجتمع در نظر دارد، با کسب چنین تجربه ای همه دانش آموختگان این مجتمع به عنوان سفیران مدرسه سالم صالح  به جامعه جهانی معرفی گردند

در مدرسه بین ‌الملل نیکو، آموزش با احترام به همه ارزش ‌ها و فرهنگ‌ ها اتفاق می ‌افتد. این امر موجب شکوفایی توانایی ‌های موجود دانش ‌آموزان می ‌شود. مدارس بین ‌الملل به دلیل پشتیبانی از ارزش‌ های اساسی جهانی و بین‌ المللی با هدف آموزش زندگی در کنار یکدیگر و دستیابی به عزت نفس در همه فرهنگ ‌ها، نژادها، رنگ‌ ها، زبان ‌ها و ملل تأسیس شده ‌اند.  برنامه آموزشی مجتمع بین‌ الملل نیکو یک انتخاب هماهنگ از اهداف، مطالب و موضوعات مورد نیاز برای رشد همه‌ جانبه دانش‌ آموزان است که با برنامه ‌های معتبر بین‌ المللی مطابقت دارد.